Форбс – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Форбс

Блумберг: Криптовалутите се најголема закана во 2018-та

ИТ експертот Џејсон Блумберг објави статија во „Форбс“ во која предупреди дека илегалното тргување со криптовалути е најголемата закана во 2018-та и дека треба со закон да се забрани. „Минатата недела напишав статија за илегалното тргување со криптовалути – за тоа како хакерите вградуваат софтвер за трансакција на криптовалутите во ...

Повеќе »

Џеј Зи и Бијонсе и официјално – милијардери

Брачната двојка Џеј Зи и Бијонсе заедно имаат повеќе од милијарда долари – пишува „Форбс“. Угледното списание проценува дека раперот Џеј Зи има 810 милиони долари, а пејачката Бијонсе 350 милиони долари. Поголемиот дел од богатството на Џеј Зи е од неговата компанија „Рок нејшн“. Двајцата имаат значајно учество во ...

Повеќе »

Порно актер со ХИВ ја стопира американската порно продукција

Здружението што ја претставува индустријата за возрасни ги предупредило порнографските компании да прекинат со филмска продукција, откако еден актер излегол ХИВ позитивен на тестирање. Заради можен погрешен наод, анализите ќе се повторат, но додека не се утврдат сите околности на заразата, продукцијата е ставена во мирување. „Форбс“ пишува дека споменатото ...

Повеќе »

Деветнаесетгодишна Норвежанка е најмладата милијардерка на светот (Фото)

Деветнаесетгодишната,  Александра Андресен од Норвешка е најмладата милијардерка во светот. Богатата тинејџерка со 1,2 милијарда долари се најде на 1.476. место на листата на најбогати луѓе, која списанието Forbes ја објавува секоја година. Веднаш зад Александра на листата е нејзината дваесетгодишна сестра Катарина. Овие две сестри го наследиле богатството од ...

Повеќе »