Формула1 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Формула1

Хамилтон го обвини Фетел за мамење

Четирикратниот светски шампион Луис Хамилтон го обвини Себастијан Фетел од Ферари за мамење во Баку. Според Англичанецот, пилотот на Ферари ги прекршил правилата за првиот излез на безбедносното возило во последната трка во Азербејџан.   Безбедноснот автомобил излезе во првиот круг кога германскиот пилот ја предводеше колоната. Луис тврди дека ...

Повеќе »

Новиот систем на квалификации во Ф1 сепак уште од стартот на сезоната

Во новата сезона во Формула 1 шампионат ќе се спроведе новиот формат на квалификации и тоа уште на отворањето за Големата награда на Австралија овој месец, откако ова беше одобрено од страна на Светскиот совет за мотоспорт при FIA на состанокот одржан на 4 март. Само како потсетување дека измината ...

Повеќе »