фризури – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: фризури

Како би изгледале светските лидери со доколку би имале кул фризури (галерија)

Повеќе »

Во Северна Кореја се дозволени само 15 фризури

Владата на Северна Кореја објави илустрации на 15 „прифатливи“ женски и машки фризури, кои Севернокорејците може да ги побараат од фризерот или берберот. Во секоја берберница во Пјонгјанг се појавија плакати со дозволените фризури, но како што пишува „Дејли мејл”, ниту една од нив не наликува на фамозната фризура на лидерот ...

Повеќе »