Тагови: хумор

Дневникот на еден Кумановец кој живееше во Канада

snow-in-canada

19 август: А Уселисмо се у нашу нову куќу у Торонто. Сви смо среќни и узбудени. Овдека е такој убаво. Пуно паркови и зеленило. Може да замислу како ќе биде зимуске. Одвај чекам да падне снег и да ги покрие овија паркови и ридчиња, па да се санкамо и гаѓамо ...

Повеќе »

Запознајте ги девојките и момците од Руските страни за запознавање

rusija-vkcom3

Скоро нема некој кој не ја користи социјалните мрежи Facebook/Twitter/Instagram. Но во Русија корисниците имаат опција за т.н руски фејсбук (vk.com). Таму може да се најде од се по нешто, па затоа ние ви пренесуваме дел од “лудориите” кои се случуваат на таа социјална мрежа.

Повеќе »

Тоалетна хартија за паметни телефони

toaletna-hartija

Ако некогаш се најдете на меѓународниот аеродром „Нарита“ во Токио, ќе имате можност во тоалетот да се послужите не само со обична, туку и со тоалетна хартија за паметни телефони.  Тоалетите на овој аеродром се опремени со хартија која служи за дезинфекција на смартфони, а ги постави јапонскиот мобилен гигант ...

Повеќе »

7 начини како да преживееш ако изгуби твојата партија на изборите

izbori-bre

Избори. Не се крај на свет (освен ако не е гласањето дали сакате да е крај на свет па изгласате сите нуклеарки да ги удриме во исто време), но многумина го доживуваат така. За жал изборите не се како оние во градинка каде што сите победуваат, им даваш по една ...

Повеќе »

Ме бендисува технологијата….

14915258_368692290142297_5070896388549960637_n

Повеќе »

Македонски свилен гајтан за политичката сатира

pecko-slikablog

м-р Соња Стојадиновиќ Во историската сцена при крајот на филмот „Името на розата“ кога гори библиотеката на бенедиктинскиот манастир, фратарот кој е виновен за убиствата, пред да загине извикува: кога има смеа, нема страв, а кога нема страв, нема вера. Верата во избраните политичари во Македонија последниве 10 години достигна ...

Повеќе »

Што купуваат винскинските џенталмени !!!

maz-kupuva

Вистинскиот џенталмен знае што да купи во продавница кога оди да и купи нешто на својата љубена.

Повеќе »

Измислени се нови видови на обувки по тертип на Македонците

opa

Светската мода измисли кондури кои се правени по терк на Македонци. Дизајнерот вели дека бил фасциниран од способноста на некои луѓе често да менуваат политички партии, а со тоа и да ги оштетуваат ципелите, па затоа ги измислил овие двонасочни ципели. И после најдобра економија во свет, епа најдобра.

Повеќе »

Пријавила бомба за да ја спречи венчавката на нејзиниот бивши дечко

wedding crasher

Дури пет години затвор и се заканува на љубоморна девојка од Чешка која после четири години не успеала да го преболи раскинувањето од саканиот, толку што во очајнички обид да ја спречи неговата венчавка дојавила дека во Општина Хостина на северот на Чешка е подметната бомба. „Сослушувањето на 25-годишната жена ...

Повеќе »

24 работи што траат повеќе од Оливер Андонов како министер за МВР

oliverco

По веста дека Оливер Андонов ќе биде министер само еден ден, баналноста доби нов правец, па еве ви листа од 24 работи што што траат барем повеќе од еден ден: Палмите на Коце Стиропорот на Скопје 2014 Пираните во Дојран Странските инвестиции Муабетите помеѓу Гоца и Ставре Левица Аболицијата на ...

Повеќе »

Зошто треба да внимавате кога правете селфиња

selfi naslovna

Голем е бројот на селфиња кои можете да ги најдете на социјалните мрежи. За да се направи едно совршено селфи, понекогаш тоа се прави и по неколку стотина пати за да се дојде до “најсовршеното” селфи. Но сепак многу луѓе, само внимаваат на делот од нивното тело, лице, како ќе ...

Повеќе »

Кромид анализа – Македонците се стари над 400.000 години

istorisko-da-za-nezavisnost-ja-nosi-makedonija-napred-168931

Aко веќе не сте свесни и не знаете како настанал светот (Биг Бенг она коа балоно коа пукнал) не се бламирајте, отворете очи и изгледајте го видеото, по можност цело! Што е еден час и ситно за да ви со отворат севселенски тајни! Држте видеото, а за помрзливите ние ќе ...

Повеќе »

Баба наоѓала љубовници преку оглас па ги дрогирала

penzionerite34

Пензионерка беше изведена пред суд во Полска под обвинение дека ги дрогирала и ги ограбувала осамените врсници преку љубовни огласи, пишува „Би-Би-Си“. Осумдесетгодишната бабичка ставала таблети за спиење во храната на 79-годишниот старец и додека тој спиел му ги украла сите пари и скапоцености. Претходно истата жена девет пати била ...

Повеќе »

Како знаеш дека си Македонец во туѓа земја !!!

sigurno-si-makedonec-0001

Како знаеш дека си македонец во туѓа земја … Комшиите ти доаѓаат преку ден на кафе, непоканети. Денот ти почнува со кафе и цигара. На аеродром ти имаш најголеми куфери. Доцниш саат два на забава, и мислиш дека тоа е нормално. Сите твои деца имаат прекари, кои немаат врска со ...

Повеќе »

Лефкада ја призна Македонија

makedonsko pismo u grcija

Еден читател на порталот ПаникаБе им испратил фотографија од Лефкада, каде што може да се забележи знак кој е напишан со кирилично писмо. Дали е ова знак дека конечно се крши копјето на недоразбирање помеѓу Македонија и Грција и преку туристичкото место Лефкада, ни го признаваат кириличното писмо, а со тоа ...

Повеќе »

Вистинска Македонска приказна – Ова можевме да бидеме јас и ти ама не …

13707726_1170286929678997_5595027199960301023_n

Ова можевме да бидеме јас и ти ама НЕ, ТИ запна у Скопје да одиш #TrueMacedonianStory

Повеќе »

Фотошоп левел 100 – Made in Macedonia

fotoshop level Makedonija

 

Повеќе »

Паравест: Меси побара помилување од претседателот Иванов

lionel-messi.j-e1467803800546

Веднаш штом беше осуден на казна затвор од 21 месец за затајување данок, најголемата фудбалска ѕвезда Лионел Меси му пиша на македонскиот претседател со барање да биде помилуван. „Почитуван Претседателе, барам од вас да продолжите да бидете разумен и одговорен како што бевте и досега. Искористете го вашиот инструмент за ...

Повеќе »

Сакате да изгубите 7000 калори на ден? – Ние го имаме решението за вас

nemalebbezmotika

Сакате да изгубите 7000 калори на ден? Го имаме идеалното решение за вас. Нашиот нов продукт: Мотика. И како што викаат стариве: Нема леб без мотика  

Повеќе »

Исчезна најстариот човек на светот кој е од Велес

vesti kanal5

Најстариот човек на светот кој по потекло е влешанец – исчезна! Мора да биде пронајден бидејќи ја знае тајната за вечен живот. 349 години не се шега, а судејќи по тоа дека исчезнал, значи се’ уште е витлен и може да се движи. Ако не верувате, гледајте ги Вестите на ...

Повеќе »
Close
×

Стадион на Канал77

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh