цветковски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: цветковски

Вујиќ: Нема кривично дело за објавување на разговорите помеѓу Јанкуловска и Цветковски

На завршниот збор, на судскиот процес по приватна тужба на Виктор Цветковски против СДСМ, Зоран Заев и Мартин Костовски за објавување на снимени разговори во бомбите помеѓу Цветковски и Гордана Јанкуловска , бранителот на обвинетите Мирослав Вујиќ вели дека нема ниту еден елемент за кривично дело и очекуваат ослободителна пресуда. ...

Повеќе »

Одложен завршниот збор: Цветковски против Заев и СДСМ

Обвинетите немаат храброст да се соочат на суд и ја  користат  секоја можност да се одложи судењето за да добијат на време – изјави генералниот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски  на денешното судско рочиште против Зоран Заев, Мартин Костовски и СДСМ како правно лице , кој ги тужи  за неовластено ...

Повеќе »