Шкендија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Шкендија

Шкендија го победи Работнички

Со 2:0 Шкендија го совлада Работнички во Скопје, зацврстувајќи се на врвот на прволигашката табела. Изаир Емини во крајот на првиот дел им донесе водство од 1:0 на гостите, а Бесарт Ибраими од пенал на стартот од вториот дел ги постигна конечните 2:0. На вториот меч во Тетово попладнево Ренова ...

Повеќе »

Пособен сообраќаен режим околу стадионот поради натпреварот Шкендија-Милан

Поради натпреварот помеѓу Шкендија и Милан во рамките на Лига Европа, којшто се игра вечерва од 20 часот и 45 минути на Телеком арената, се воведува посебен режим на сообраќај за возила и пешаци – соопшти МВР. Денеска почнувајќи од 15.00 часот ќе биде ограничено движењето по сообраќајниците кои водат ...

Повеќе »

УЕФА ги објави термините за мечевите на Вардар и Шкендија

Европската фудбалска унија (УЕФА) на својата интернет страница ги објави термините на најголемиот број од натпреварите во плејофот за Лига Европа, кои ќе се играат на 17 и 24 август. Македонија во оваа фаза има две екипи, Вардар и Шкендија, кои пред себе имаат тешка задача, да се пласираат во ...

Повеќе »

Со дербито Шкендија – Вардар стартува новата сезона во ПМФЛ

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар ќе биде отворена новата сезона во македонскиот фудбалски шампионат, односно Првата лига (ПМФЛ). Вака одреди денешната ждрепка што се одржа во просториите на Фудбалската федерација на Македонија. Дуел меѓу Шкендија и Вардар треба да се одигра во Тетово, на 13.август, но најавено е ...

Повеќе »

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер се во групите неносители. Работнички ќе го очекува ривалот од следниве екипи: Зета (Црна Гора), Тре Пене (Сан МАрино), Санта Колома ...

Повеќе »

Шкендија гостува кај Работнички

Фудбалските прволигаши попладнево ги играат натпреварите од 25.коло, а дербито се игра на Националната Арена „Филип Втори“ каде трето пласираниот Работнички е домаќин на второпласираната Шкендија. На претходните два меѓусебни натпревара од шампионатот Шкендија победи како гостин со 3:1, а во Тетово дуелот заврши нерешено 2:2. Во Охрид четвртиот Пелистер ...

Повеќе »

Вардар домаќин на Шкендија во дербито на колото во ПМФЛ

Втората пролетна рунда од домашниот фудбалски шампионат на Македонија го носи големото дерби меѓу Вардар и Шкендија, екипи кои се најсериозни претенденти за шампионскиот трофеј и годинава. Овој меч е од висок ризик, а од тие причини претставниците на двата клуба заедно со МВР и ФФМ донесоа одлука дека на ...

Повеќе »

Шкендија го враќа Џелбрим Таипи од Вил

По вчерашната официјална промоција на Томас Брдариќ како нов шеф на стручниот штаб, тетовска Шкендија денеска ги стартува и подготовките за пролетниот дел од шампионатот – информира порталот Екипа. Паралелно со зимските подготовки се очекува во континуитет да тече и засилувањето на играчките редови. Според последните информации како една од ...

Повеќе »

Шкендија го освои фудбалскиот Куп на Македонија: Навивачите ја исвиркаа македонската химна (Фото + Видео)

Скандал во финалето на македонскиот Куп вечерва. Уште пред да почне натпреварот меѓу Шкендија и Работнички, симпатизерите на Шкендија ја исвиркаа македонската химна – пренесе порталот Спортмедиа. Во вториот дел од дуелот против Работнички, тие исто така приредија големо пиротехничко шоу. Сите факели завршија на теренот и тартанот, така што ...

Повеќе »