Јотовски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Јотовски

Јотовски поразен во четвртфиналето на фјучрсот во Грузија

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски загуби денеска во четвртфиналето на фјучрсот што се игра во грузискиот грда Телави. Поуспешен од Јотовски беше Гиљермо Оласо од Шпанија. Мечот Оласо го доби со 2-0 во сетови, 7:5 во гемови во првиот сет и 6:1 во гемови во вториот сет. Оласо од квалификациите ...

Повеќе »

Јотовски остана без финале во игра на двојки на фјучрсот во Тунис

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски не успеа да се пласира во финалето на фјучрсот во Хамамет во конкуренција на двојки. Тој заедно со Сантијаго Марсека загубија во полуфиналето од Петар Бала (Унгарија) и Шунсуке Вакита (Јапонија) со 2-1 во сетови. Првиот сет им припадна на ривалите со 6:3 во гемови, ...

Повеќе »

Јотовски поразен во второто коло на фјучрсот во Тунис

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Хамамет, Тунис во поединечна конкуренција. Тој денеска во меч од 2.коло загуби од осмиот носител Бразилецот Николас Сантош (510 место на АТП листата). Двата сета противникот ги доби со 6:1 и 6:4 во гемови. Првиот сет мина во доминација на ...

Повеќе »

Јотовски се избори за настап на главниот турнир во Хамамет

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски ја постигна третата победа во квалификациите на фјучрсот во Тунис и се пласира на главниот турнир. Јотовски денес во меч за пласман на главниот турнир беше подобар од Лоик Пере од Швајцарија (992.место АТП) со 2-0, по сетови 6:4 и 6:3. На турнирот во првото ...

Повеќе »

Јотовски се пласира во третото квалификациско коло на турнир во САД

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски 2017 година ја почна со победа. Тој во 2.коло од квалификациите на фјучрсот во Плантејшн, САД, синоќа го совлада Американецот МекКлеин Кеслер со 2:0 во сетови. Јотовски, кој е прв носител во квалификациите двата сета ги доби со 7:6 (9:7) и 7:5 во гемови. Вечерва ...

Повеќе »

Јотовски четвртфиналист на фјучрсот на Брач

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрсот што се игра во Бол на Брач, Хрватска. Јотовски денеска во меч за пласман меѓу осумте најдобри го совлада италијанскиот тенисер Џан Марко Морони со 2-0, по сетови 6:4 и 7:5. Овој турнир се игра за награден фонд од 10 ...

Повеќе »

Јотовски избори пласман во второто коло на фјучрсот во Добој

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски успеа да се пласира во второто коло на фјучрсот во Добој откако попладнево беше подобар од Петар Цонкиќ од Србија со 2:0 во сетови. Во изедначениот прв сет Јотовски успеа да го добие сетот со 6:4 во гемови, а во вториот сет на противникот не му ...

Повеќе »

Ѓорческа ќе игра за нова титула во двојки, четвртфинале за Јотовски во Тунис

Лина Ѓорческа и Томислав Јотовски загубија во сингл, но потоа победија во игра на двојки со што останаа во игра на фјучерс турнирите во Беинаско (Италија) и Хамамет (Тунис) – пренесува порталот Дерби. Нашата најдобра тенисерка Ѓорческа ќе се бори за втората титула во дубл во 2016 година и тоа ...

Повеќе »