no pants subway ride – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: no pants subway ride

Швеѓани се повозија без пантолони во метрото

Мажи и жени без пантолони или здолништа се појавија викендов во стокхолмското метро, како дел од меѓународната акција „No Pants Subway Ride”, што почна во Њујорк, во 2002 година, а потоа се рашири по целиот свет. Температурите беа ниски до -6 степени Целзиусови во главниот град на Шведска, во неделата ...

Повеќе »