Водители и Продуценти

Гоце Јованов
arrow

Гоце Јованов

водител на утринска програма
close
Име: Гоце Јованов

Хороскопски знак: Стрелец

Сега сум: Арен сум - водител сум

Планирам да бидам: Космонаут

Љубовен статус: Среќно споен

Во слободно време: Рибарам и спијам

Животно мото: Живеј додека се живее умре ли нема живот

Омилено место: Барбадос

Каде за викенд: По дома

Моја добра страна: Сестран човек

Моја лоша страна: Обожавам да гребам цигаренце

Сакам: Да си станам милионерче

Несакам: Војни

Верувам во: Задгробен живот

Омилена песна: Set child in time

Омилен пијалок: Пифце

Омилена храна: Се живо и диво

Омилено животно: Гуштер

Спорт: Трчање и спортски риболов

Хоби: Рибарење

Да можам да изгледам како-на кого би сакале да личете: На Мики Рурук

Способност за пеење: Да

Омилена Книга: Волшебното Самарче

Омилен Автор/Писател: Пауло Куељо

Омилен филм: Супермен

Омилен Глумец/Глумица: Анџелина Џоли


Мој идол е: Крис Моелс

Што сакаш да промениш на себе: Ослабнам малкучку

Најромантична работа што некој ја има сторено за тебе: Од 1000

Од што се плашите: Од змии

Омилен цртан филм: Баљум Баљум

Емаил: goce@kanal77.com.mk


Вања Мицевска
arrow

Вања Мицевска

водител на утринска програма
close
Име: Вања Мицевска

Хороскопски знак: Лав

Сега сум: Супер

Планирам да бидам: Одлично!

Љубовен статус: Single

Во слободно време: Немам слободно време

Животно мото: Подобра опасна слободна, отколку мирна пасивност...

Омилено место: Плажа

Каде за викенд: Ќе видиме

Моја добра страна: Трпеливост

Моја лоша страна: Немам 😛

Сакам: Да пеам уште подобро

Не сакам: Боранија

Верувам во: Судбина

Омилена песна: My kind of love – Emeli Sande

Омилен пијалок: Вода

Омилена храна: Салатааааа

Омилено животно: Маче

Спорт: Зумба

Способност за пеење: Екстра

Омилена Книга: Заедно – Џоди Пико

Омилен Автор/Писател: Немам

Омилен филм: Титаник / Серија, Пријатели

Омилен Глумец/Глумица: Џенифер Анистон

Мој идол е: Немам идол, секој си е приказна сам за себе

Што сакаш да промениш на себе: Фризурата

Најромантична работа што некој ја има сторено за тебе: Мало слатко изненадување од една сакана личност

Од што се плашите: Од човечко зло

Омилен цртан филм: Каменковци

Ангела Пингова
arrow

Ангела Пингова

водител на претпладневна програма
close
Име: Ангела Пингова

Хороскопски знак: Девица

Сега сум: Возбудена - ON AIR

Планирам да бидам: Тоа што сум

Љубовен статус: Среќно сингл

Во слободно време: Фатам кај стигнам 🙂

Животно мото: Да добијам на лото

Омилено место: Хаваи

Каде за викенд: Секаде , само дома не!

Моја добра страна: Позитивна и комуникативна

Моја лоша страна: Хиперактивна и бучна

Сакам: Искрени луѓе

Несакам: Лицемерие

Верувам во: Вистината го наоѓа својот пат

Омилена песна: It's My Life

Омилен пијалок: Пифце

Омилена храна: Сакам сеее

Омилено животно: Маче

Спорт: За мене - само теретана

Хоби: Трчање или не е лошо да се седне во кафанче, може да премине во хоби!

Да можам да изгледам како-на кого би сакале да личете: Се чувствувам добро во своја кожа

Способност за пеење: Дискутабилно прашање, не за сечиј вкус

Омилена Книга: Калуѓерот што го продаде своето „Ферари“

Омилен Автор/Писател: Робин Шарма

Омилен филм: The Notebook

Омилен Глумец/Глумица: Леонардо Ди Каприо

Мој идол е: Наталија Милосављевиќ

Што сакаш да промениш на себе: Диоптерот

Најромантична работа што некој ја има сторено за тебе: Серенада

Од што се плашите: Од змии

Омилен цртан филм: Том и Џери

Емаил: angela@kanal77.com.mk

Марко Марк
arrow

Марко Марк

водител на попладневна програма
close
Име: Марко Марк

Хороскопски знак: Скорпија

Сега сум: Домаќин на убави проекти

Планирам да бидам: Хедонист и екстроверт, како и до сега

Љубовен статус: Уживање

Во слободно време: Семејство, пријатели, внуките, мојот златен ретривер Оби, , велоспиед, патување

Животно мото: Падни , стани ... Животот те гази... Само дегустирај!

Омилено место: Барселона, Амстердам...

Каде за викенд: друштвени игри со пријателите село, планина... Понекогаш и убава дестинација

Моја добра страна: верно срце за верни луѓе

Моја лоша страна: доцнење

Сакам: живи и здрави на куп околу мене

Несакам: хипокризија

Верувам во: семејството и најбликсите пријатели

Омилена песна: нема стоп на џубоксот...многу се

Омилен пијалок: вода

Омилена храна: тестенини

Омилено животно: и нив ги има бааги

Спорт: велосипедизам, бордање...

Да можам да изгледам како-на кого би сакале да личете: Сам свој прототип

Способност за пеење: ух даа

Омилена Книга: повторно тешка категорија за селекција... имам богата библиотека

Омилен Автор/Писател: Вилијам Глестон

Омилен филм: преголем филмоман, ги има и нив премногу

Омилен Глумец/Глумица: секогаш местрална Мерил Стрип , мистичноста и Роберт Дауни Џуниор ...

Мој идол е: незамнеливи – мама и тато

Што сакаш да промениш на себе: Добар сум вака, да си терам....

Најромантична работа што некој ја има сторено за тебе: Има доста приказни...Ама ајде нека е уживање во природа

Од што се плашите: војна и политика – ги презирам

Омилен цртан филм: сите до еден

Емаил: marko@kanal77.com.mk

Симона Трнинкова
arrow

Симона Трнинкова

водител на вечерна програма
close
Име: Симона Трнинкова

Хороскопски знак: Водолија

Планирам да бидам: Кралица

Љубовен статус: Изгубена та заљубена

Во слободно време: Бркам муви

Животно мото: Тоа што не ме убива ме прави посилна

Омилено место: Рио Де Женеиро

Каде за викенд: У ПМ

Моја добра страна: верно срце за верни луѓе

Моја лоша страна: Многу зборам

Сакам: Да спијам/br>
Несакам: Негативни и лицимерни луѓе

Верувам во: Се што лета ДЕКА се јаде

Омилена песна: If I were a Boy- Beyonce

Омилен пијалок: Какао

Омилена храна: Полнети пиперки

Омилено животно: Куче-Aра

Спорт: Фудбал

Хоби: Рибарење

Да можам да изгледам како - на кого би сакале да личите: На Симона Трнинкова

Способност за пеење: Јок

Омилена книга: 11 минути

Омилен Автор: Гијом Мисо

ООмилен Филм: Хачико

Омилен глумец: Хју Џекмен

Омилена глумица: Мишел Фајфер

Мој Идол : Лил Џими

Што сакаш да промениш на себе: Носот

Од што се плашиш : Од змии

Омилен цртан филм : Скуби дуби ду

Емаил: simonatrninkova@gmail.com

Весна Крстева
arrow

Весна Крстева

уредник
close
Весна Коловска
arrow

Весна Коловска

новинар
close
Снежана Новаковска
arrow

Снежана Новаковска

новинар
close
Зоран Ристовски
arrow

Зоран Ристовски

технички уредник
close
Име: Зоран Ристовски а.к.а Пери

Хороскопски знак: Шкорпија

Сега сум: Фала на господ, добро сум

Планирам да бидам: Уште подобар од вчера

Љубовен статус: Среќно вдомен

Во слободно време: Немам слободно време ?!?

Животно мото: Да го направам првиот милион

Омилено место: Валандово

Каде за викенд: Работам на случајот

Моја добра страна: Неможам да одлучам, имам многу 🙂

Моја лоша страна: Брзо избувнувам

Сакам: Се сакам, ај биди паметен па одлучи

Несакам: Дожливо тмурно време итд

Верувам во: Заев 🙂 🙂

Омилена песна: Everythink counts - Depeche Mode

Омилен пијалок: Жолта стара 🙂 🙂

Омилена храна: Шопска салата зачинета со добар ордевер

Омилено животно: Жирафа 🙂

Спорт: Фудбал, Кошарка, Џамлии

Хоби: Добар филм

Да можам да изгледам како-на кого би сакале да личете: На Здравко Чолич хехехех

Способност за пеење: Покажувам знаци на анти талент за пеење

Омилена Книга: Зоки Поки

Омилен Автор/Писател: Логично Оливера Николова

Омилен филм: Многу неможам да се одлучам мммммм ....

Омилен Глумец/Глумица: Charlie Theron ја видов еднаш прекрасна беше

Мој идол е: Другарот Тито

Што сакаш да промениш на себе: Нека остане како што е

Најромантична работа што некој ја има сторено за тебе: Роденденско изненадување ...

Од што се плашите: Од височини

Омилен цртан филм: Пајо Паторот

Емаил: zoranr@kanal77.com.mk
Влатко Кралев
arrow

Влатко Кралев

техничар
close
Име: Влатко Кралев а.к.а Пене

Хороскопски знак: Стрелец

Сега сум: Продуцент, технички реализатор

Планирам да бидам: Татко, среќен

Љубовен статус: Оженет

Во слободно време: Спорт

Животно мото: Секој ден живеј го како последен

Омилено место: Охрид, Струга, Штип

Каде за викенд: Дома

Моја добра страна: Скромност

Моја лоша страна: Немам

Сакам: Пилешко, тоше, жена ми, дечиња

Несакам: Свинско, неправда

Верувам во: Себе, Господ

Омилена песна: Enigma - Return to innocene

Омилен пијалок: Домашна ракија

Омилена храна: Домашни тестенини

Омилено животно: Мачка

Спорт: Фудбал, Кошарка, Тенис

Способност за пеење: Не

Мој идол е: Јас

Што сакаш да промениш на себе: Ништо

Од што се плашите: Од ништо

Омилен цртан филм: Мечето Ушко

Емаил: pene@kanal77.com.mk

Лазе Малинов
arrow

Лазе Малинов

техичар
close
Име: Лазар Малинов

Хороскопски знак: Јарец

Сега сум: Продуцент - технички реализарот

Планирам да бидам: космонаут

Љубовен статус: Заљубен

Во слободно време: Летам со едрилица

Животно мото: Кога се трудите, господ помага

Омилено место: Планина

Каде за викенд: На риба

Моја добра страна:

Моја лоша страна:

Сакам: Весели и ведри луѓе

Несакам: Боранија

Верувам во: Судбина

Омилена песна: Fade to black - Metellica

Омилен пијалок: Пиво

Омилена храна: Пастрамајлија

Омилено животно: Куче

Спорт: Ракетно моделарство

Способност за пеење: Никакво

Омилена Книга: Пиреј

Омилен Автор/Писател: Петре М. Андреевски

Омилен филм: Forrest Gump

Омилен Глумец/Глумица: Nataly Potsman

Мој идол е: Еден цар во радиотот, еден цар на земјата - Dj Pene

Што сакаш да промениш на себе: Фризурата

Од што се плашите: Од црна магија

Омилен цртан филм: Самурај Џек

Емаил: lazar_malinov@yahoo.com

Кире Андонов
arrow

Кире Андонов

видео продукција
close
Трајче Гогов
arrow

Трајче Гогов

ИТ администратор
close
Close
Advertisment ad adsense adlogger