Автобус се запали по судир со камион во Германија – 31 повреден и 17 исчезнати

Триесет и едно лице се повредени, а 17 се видат за исчезнати откако автобус се запали по судир со камион, соопшти германската полиција.Судирот се случил во близина на Минхберг, во Баварска.

Во соопштението се наведува дека несреќата се случила на југот на Германија. Портпаролката на полицијата, Ана Хофер, соопшти дека не се знае каде се 17 патници. Според неа, можно е некои од патниците да успеале да излезат од автобусот кога се запалил.
Германските медиуми јавуваат дека на местото на несреќата има хеликоптери кои ги транспортираат повредените и дека автопатот А9 е затворен поради несреќата.

Извор: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Француски полицајци ќе вршат контроли на албанските гранични премини

Француски полицајци на почетокот на септември ќе прстигнат во Албанија како помош на нивните албански ...

Палестинскиот претседател, Махмуд Абас ги прекина сите контакти со Израел

Палестинскиот претседател, Махмуд Абас вчеравечер нареди да се замрзнат сите официјални контакти со Израел, се ...

Close