Бангкок: Околу 250 парови учествуваа во „Трка на невестите“

Околу 250 парови, облечени во венчаници и одела, денеска учествуваа во годишната „Трка на невести“ во Бангкок.

Тие се натпреваруваа за награда од 28.000 долари, а стазата што требаше да ја поминат е долга четири километри.

Победничка на трката е Сирад Тамван (29), а нејзин партнер е Ситичаи Прадонгасин (27).

Пакетот што ќе го добијат младенците содржи венчаници и одело за младоженецот, венчални бурми, меден месец на островот Пукет и патување на Малди

Додади коментар

Би те интересирало и

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс

Делото насловено „А а а а многу добра песна“ станува се’ попопуларно меѓу корисниците на Ајтунс, ...

Соопштение на лекарска ординација стана хит на интернет

Еден лекар во Босна и Херцеговина на влезот на својата ординација објави соопштение, кое стана ...

Close