Библијата од сателит

Група австралиски уметници наречени “The Glue Society” објавиле проект кој сигурно ќе биде контроверзен. Нивното дело се состои од сет дигитални фотографии кои пробуваат да престават како неколку најбитни моменти од Библијата би изгледале кога би биле видени преку сателит како Google Earth.

Вие самите одлучете дали веродостојно се претставени.

Мојсеј го поминува Црвеното Море
Распнувањето на Исус Христос
Градината на Адам и Ева
Арката на Ное
Додади коментар

Би те интересирало и

БиХ ќе влегува во Гинисовата книга со најголем бурек на светот

Група ентузијасти од Босна и Херцеговина ќе организираат печење на најголемиот бурек во светот со ...

Најнепосетени туристички дестинации во светот

Според извештајот на Светската организација UN, во 2016-та година, само 1000 луѓе го посетиле јужно-пацифичкиот ...

Close