Вардарци заминаа за Малме

Експедицијата на македонскиот фудбалски шампион Вардар утрово се упати кон шведскиот град Малме, каде што в среда го игра првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Противник на македонскиот првак е шампионот на Шведска, Малме.

„Црвено-црните“ во Шведска ќе пристигнат во претпладневните часови, а вечерва ќе го одработат и првиот тренинг. За утре е предвиден официјалниот тренинг на „Новиот стадион на Малме“, а претходно претставници од Вардар ќе одржат прес конференција.

Додади коментар

Би те интересирало и

Голема победа на Вардар против Копенхаген, „црвено-црните“ на чекор до историја!

Вардар слави голем триумф над Копенхаген, „црвено-црните“ победија со 1-0, триумф без примен гол кој ...

Со дербито Шкендија – Вардар стартува новата сезона во ПМФЛ

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар ќе биде отворена новата сезона во македонскиот фудбалски ...

Close