ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одобрува агендата на Села

Зијадин Села, човекот од кого зависи парламентарно мнозинство на СДСМ пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Според партијата, СДСМ и Зоран Заев со тоа што не се откажуваат од тиранската платформа упорно ја туркаат Македонија кон работ на бездна.
„Веќе подолг период гледаме како Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села само за да ги добие неговите три гласа во собранието и покрај изјавите дека Села не ги признава македонското знаме и химна,“ се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.
Додади коментар

Би те интересирало и

Формирана Групација на провајдери на дигитални решенија

Групација на провајреди на дигитални решенија е формирана во рамки на Стопанската комора на Македонија. ...

Во Валандово референдум за рудникот Казандол

Во Валандово денеска ќе се одржи референдум на кој жителите на оваа општина треба да ...

Close