Во охридско и ноќеска земјотрес

Ноќеска на само единаесет минути пред полноќ во охридско-ресенскиот регион, според Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар, се случил земјотрес со магнитуда од 3 степени по Рихтер, кој бил на длабочина од 2 километри.

Вчеравечер во 18:58 и 18:59 часот во истиот реон беа регистрирани два посилни земјотреса од 3,2 степени.

Додади коментар

Би те интересирало и

Државјанка на Србија загина во сообраќајната несреќа кај Удово

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајната несреќа што се случи на ...

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село ...

Close