Во стилот на Џордан: И Стеф Кари го менува спортот

Паоло Малдини почна да игра тенис, а а кошаркарската ѕвезда на Голден стејт, Стеф Кари ќе се проба на професионален голф турнир.

Стеф Кари ќе му се врати на натпреварувањето порано отколку што се очекуваше, но тоа нема да биде кошарката, туку голфот.

Кари ќе биде учесник на професионален турнир кој ќе се одржи од 3 до 6 август.

„Голфот отсекогаш бил моја пасија. Шансата да играм на овој турнир е остварување на мојот сон“ – вели Стеф Кари.

Превземено од: Спортски

Додади коментар

Би те интересирало и

Крис Фрум ќе ја напаѓа титулата и на Вуелта

Британскиот велосипедист Крис Фрум во неделата победи на Тур де Франс, а денес објави дека ...

Селекторот Заборски го објави списокот на македонските карате репрезентативци за европското првенство во Португалија

Македонската репрезентација која ќе не преставува на претстојното европско универзитетско првенство кое ќе се одржи ...

Close