Вработените на Кочан го „заробија” Хан, бараат правда за бизнисменот во бегство

Еврокомесарот Јоханес Хан не можеше да излезе од зградата на Мисијата на ЕУ во Скопје, поради протестот на вработените од компаниите на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, кој цели две недели е во бегство.

Како што јави репортерот на Мета, демонстрантите ја блокирале раскрсницата со камиони на „Трансмет“, градежна компанија на Кочан, застанаа пред службениот автомобил со кој требаше да си замине Хан на средби во Собранието на Македонија.

Додека полицијата се натегаше со демонстрантите, Хан беше извлечен од задниот влез на Мисијата на ЕУ и со друго возило замина кон Собранието.

Преземено од Мета

Додади коментар

Би те интересирало и

Костов: ГОБ „8 Септември“ оставена со долг од околу 5 милиони евра

Долгови на болницата од околу 5 милиони евра или 243 милиони денари кон разни фирми, ...

Гори депонијата во Тетово

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга ...

Close