Временска прогноза: До крајот на оваа недела летни температури, од следната заладување

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 7 и дневна до 26 степени.

Од почетокот на наредната недела се очекува промена на временската состојба. Од северозапад се очекува да наиде релативно влажен бран, а од север ќе се спушта постуден воздух и ќе придонесе промена на временската состојба. Ке има зголемена облачност врнежи од дожд а на некои повисоки места и на планините се очекуваат и врнежи од снег.

 

Додади коментар

Би те интересирало и

Формирана Групација на провајдери на дигитални решенија

Групација на провајреди на дигитални решенија е формирана во рамки на Стопанската комора на Македонија. ...

Во Валандово референдум за рудникот Казандол

Во Валандово денеска ќе се одржи референдум на кој жителите на оваа општина треба да ...

Close