Времето денеска: Облачно и посвежо

Променливо облачно и свежо со засилен северен ветер и повремени локални врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, додека дневната ќе биде во интервал од 19 до 20 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 и дневна до 25 степени.

Во вторник с уште ќе дува повремено засилен северен ветер, а ќе започне период на стабилно време со постепено покачување на температурата.

Додади коментар

Би те интересирало и

Со силна експлозија во Штип уништена авионската бомба

Успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред речиси еден месец беше ...

Средба на Заев со Бакир Изетбеговиќ и Младен Иваниќ

На денешната посета на Босна и Херцеговина, премиерот Зоран Заев се сретна и со Бакир ...

Close