Времето денеска: Променливо со врнежи од дожд попладне

Променливо облачно време не’ очекува денеска во Македонија, а во пладневните часови се очекуваат повремени врнежи од дожд со услови за ретки грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на планините ќе провејува повремен снег.

Ќе дува и умерен, во западните делови повремено засилен западен ветер, кој кон крајот на денот ќе преминува во постуден северен ветер.

Утринската температура се движи од 2 до 9 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 11 до 23 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време утринска температура околу 7 и дневна до 21 Целзиусов степен.

Додади коментар

Би те интересирало и

ДОМ: Министерствата направиле законски прекршување при издавање на дозволите за отворање рудници

Најмалку четири министерства направиле законски прекршувања во процесот на издавање на концесиите за отворање рудници ...

На Македонија и’ треба еколошки Прибе се согласија заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули и екологистите

На Македонија и’ треба еден еколошки Прибе, еден момент за еколошка правда. Министерството и владата ...

Close