Времето денеска: Сончево и топло со засилен северен ветер

Сончево и топло со умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -1 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 2 и дневна до 20 степени.

Во текот на ноќта и во петок ќе има слаб локален дожд, особено на југоисток. За време на викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во овој период не се очекуваат негативни утрински температури.

Додади коментар

Би те интересирало и

Денеска се одржува 31 -то издание на Охридскиот пливачки маратон

Денеска во Охрид се одржува 31. Издание на Охридскиот пливачки маратон. Настанот почнува во 12 ...

Половина час мештаните од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце

Половина час мештаниите од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце, револтирани ...

Close