Времето денеска: Сончево со слаб до умерен северен ветер

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од 8 до 18 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 24 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 13 и дневна до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Додади коментар

Би те интересирало и

Стојановски четврти во второто олимписко финале

Македонскиот пливач, Андреј Стојановски го прoдолжува својот успешен настап на Олимписките игри за глуви што ...

Зголемен бројот на лекарски интервенции во Куманово

Службата за итна помош од Куманово регистрира од 10 до 15 проценти зголемен број на ...

Close