Времето денеска: Сончево со слаб до умерен северен ветер

Утрото ќе биде студено со утрински температури од -3 до 4 степени, додека дневните температури ќе бидат во интервал од 9 до 18 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 0 и дневна до 17 степени.

Во следните денови ќе преовладува стабилно време, до среда ведро, што ќе услови на места утринските температури да бидат негативни. Дневните температури ќе бележат пораст. Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од четврток облачноста повремено ќе се зголемува, а од петок можен е и слаб локален дожд.

Додади коментар

Би те интересирало и

Костов: ГОБ „8 Септември“ оставена со долг од околу 5 милиони евра

Долгови на болницата од околу 5 милиони евра или 243 милиони денари кон разни фирми, ...

Гори депонијата во Тетово

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга ...

Close