Времeто денеска: Сончево со умерена облачност

Green wheat field at spring under the sun

На почетокот на оваа работна недела нќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец

Утринските температури ќе се движат од 0 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу осмиот стрепен и дневна до 22 степени.

Додади коментар

Би те интересирало и

Денеска се одржува 31 -то издание на Охридскиот пливачки маратон

Денеска во Охрид се одржува 31. Издание на Охридскиот пливачки маратон. Настанот почнува во 12 ...

Половина час мештаните од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце

Половина час мештаниите од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце, револтирани ...

Close