Голема полициска акција во Србија: Специјалците влегоа во познато кафуле, никој не смее да излезе

Неколку минути по осум часот во белградската населба Алтина, членовите на Специјалната единица на полицијата на Србија, влегле во автоперална која е воедно и кафе-пицерија.

Очевидците за спркиот Курир велат дека полицијата влегла утрово внатре, а околните продавници, маркети и кафулиња не можеле да излезат во текот на акцијата. Продавачите седеле и чекале се да заврши за да го почнат работниот ден.

Неофицијално акцијата се одвива поради перење пари.

До сега не е познато дали е некој уапсен.

Извор: Прес24

Додади коментар

Би те интересирало и

Хан: ЕУ мора да работи на нов пристап кон Турција

Европската унија мора да престане да ги следи активностите на Турција и да развие нов ...

Дачиќ денеска ќе ги каже причините за повлекувањето на српските дипломати од Македонија

Персоналот на амбасадата вчера беше повикан на консултации во Белград. РТС денеска ја потврди информацијата ...

Close