Граѓаните на Охрид се вознемирени од земјотресите

Од здружението Охрид СОС изразуваат загриженост поради серијата земјотреси кои веќе станаа секојдневие во овој град.

Од таму ги повикуваат институциите да излезат на терен и да ги направат сите потребни анализи кои ќе дадат одговор на прашањето што ги предизвикува земјотресите. Од здружението апелираат и да се направи проверка дали се оштетени и некои од спомениците на културата во Охрид.

Преземено од: МКД.мк

Додади коментар

Би те интересирало и

Државјанка на Србија загина во сообраќајната несреќа кај Удово

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајната несреќа што се случи на ...

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село ...

Close