Еве како одбојкарите сами си организираа дочек (Видео)

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија по втор пат го освои сребрениот медал во Европската лига и уште еднаш го потврди квалитетот на талентираната генерација која четврти пат во низа беше дел од завршниот турнир. Во финалето одбојкарите со 3:1 загубија од Украина, но на земјава и го донесоа второто сребро од ова натпреварување.

За жал нивниот успех ниту овој пат не беше одбележан достојно. Овој пат тие не “заслужија“ ниту телевизиски пренос, па љубителите на овој спорт кај нас мечевите на “спартанците“ ги следеа преку интернет.

Третманот на момчињата кои во минатото минаа низ мнопгу проблеми и премрежја, а патуваа и илјадници километри со (неисправен) автобус е крајно несоодветен.

Затоа тие одлучија по нивното пристигнување вчера вечер во Скопје самите да си организираат дочек:

Превземено од: СпортКлуб

Додади коментар

Би те интересирало и

Селекторот Заборски го објави списокот на македонските карате репрезентативци за европското првенство во Португалија

Македонската репрезентација која ќе не преставува на претстојното европско универзитетско првенство кое ќе се одржи ...

Каевски ги прими македонските олимпијци – учесници на Олимписките игри за глуви

Денеска во Агенцијата за млади и спорт, директорот, Дарко Каевски се сретна со претставници на ...

Close