Евроамбасадорот Самуел Жбогар оптимистички гледа на планот на владата насловен како 3, 6, 9

Евроамбасадорот Самуел Жбогар, верува дека владата ќе ги реализира реформите преку планот 3 ,6 , 9 кои вчера ги најави премиерот Зоран Заев. Евромабасадорот рече дека добро е што реформите, сега веќе се ставени во писмена форма и имаат рок на реализација.

Жбогар денеска беше во посета на Желино и Брвеница, каде со градоначалниците на овие општини Фатмир Изаири и Енвер Пајазити, вршеше увид во инфраструктурните објекти кои се градат и реконструираат со пари од Европската Унија.

Во Желино со помош на Европската Унија се градат пречистителни станици за отпадни води, а во Брвеница се реконструира патот Челопек – Милетино а речиси при крај и обновата на Основното училиште во Гургурница.

Додади коментар

Би те интересирало и

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараат Собранието да одлучи за Договорот со Бугарија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара јавна, отворена и итна седница во врска со најавата за ...

Интегрална верзија од Договорот со Бугарија

Договорот за добрососедство меѓу Република Македонија и Република Бугарија ќе биде објавен на 1-ви следниот ...

Close