Еден полицаец ранет во немири во затвор во северно Мексико

­

Еден полицаец е ранет во немири, кои избувнаа во понеделникот во затвор во градот Кадерејта во североисточно Мексико – соопшти претставникот на силите за безбедност во регионот, Алдо Суасуа.

Претходно беше соопштено дека во немирите се ранети 50 лица. ­

„Само едно лице е ранетo и неговата повреда не е тешка. Информациите за 50 ранети се неточни, ситуацијата е под контрола“, истакна Суасиа. Во февруари 2016 година во затворот „Топо­Чико“ во истата држава, Нуево Леон, избија немири, во кои загинаа 49 лица.

Додади коментар

Би те интересирало и

„Сандеј Тајмс“: Кралицата Елизабета нема да се повлече за Чарлс да стане регент

Британската кралица Елизабета II нема намера да се повлече од британскиот престол за нејзиниот син, ...

Во Холандија се бара враќање на визите за албанските граѓани

Полицијата и обвинителството во Амстердам бараат од холанската Влада да го врати визниот режим за ...

Close