Еден убиен при престрелка во болница во Њујорк

Полицијата соопшти дека вечевечер имало престрелка во болница во Њујорк – најмалку едно лице е убиено, а повредени се неколку
Меѓу повредените има и тројца доктори.
Пукањето се случило во болницата Либан во квартот Бронкс.
Медиумите јавуваат дека напаѓачот бил ликвидиран. Тој бил облечен како доктор, а причините за нападот се уште се непознати.
Полицијата не соопштува дали напаѓачот бил сам. Според дел од медиумите, тој бил поранешен вработен во болницата.

Извор: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Украина е подготвена да му суди на Кустурица

Украина е подготвена да му суди на српскиот режисер Емир Кустурица поради неговите повици за ...

Улилишта во Тексас ќе казнуваат со прачка!

Три училишта во американската држава Тексас се согласија повторно да воведат удирање со дрвена прачка ...

Close