Експлозија на поштенска пратка во седиштето на ММФ во Париз

Едно лице е повредено во експлозија на поштенска пратка во канцеларијата на Меѓународниот монетарен фонд во Париз – пишува агенцијата МИА.

Според париската полицијата, во моментов се спроведува полициска акција и во просториите на Светската банка во Париз, кои се наоѓаат во истата зграда со седиштето на ММФ.

Додади коментар

Би те интересирало и

Судија одби да ја прекине постапката против режисерот Полански за силување во 1977 години

Судија во Лос Анџелес ја отфрли молбата на жената, силувана од Роман Полански кога била ...

Во престрелки на Флорида загина полицаец, а тројца се ранети

Еден полицаец загина, а тројца се ранети во престрелки што во текот на ноќта беа ...

Close