Земјотрес повторно го стресе Охрид

Нов земјотрес, во текот на изминатата ноќ е почувствуван во Охрид.

Земјотресот се случил во 2:12 часот, а бил со магнитуда од 3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 9 километри североисточно од селото Косел на длабочина од 2 километри.

Преземено од: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Двајца починати од тешка заразна болест, уште четири лица задржани на Инфективна

Заразната болест од која починале две лица на Клиниката за инфективни болести во Скопје предизвика ...

Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм

Штипјанец заработи кривична пријава, осомничен дека сторил кривини дела, телесна повреда при семејно насилство и ...

Close