Зимбабве: Шестмина загинати во авионска несреќа

Најмалку шест лица загинаа во авионска несреќа во Зимбабве, објавија локалните медиуми.

Весникот „Хералд“ пренесеува дека авионот чии капацитет бил да превузува осум патници се урнал во планинското подрачје Вумба.

Жртвите биле раководни лица во локалната транспортна компанија, тие се враќале од Мозамбик каде биле на деловен состанок во крајбрежниот град Беира.

Извор: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Исчезнатиот Даниел од Делчево е пронајден мртов

Синоќа во атарот на селото Чифлик, Делчевско е пронајден обесен на дрво 31-годишниот Даниел Георгиевски ...

Во Скопје пронајден мртов пробиштипјанец со расекотина во вратот

Седумдесет и осумгодишен маж од Пробиштип синоќа е пронајден мртов на улицата „Антон Панов“ во ...

Close