Карпош Соколи по продолжение до триумф над Куманово

Екипата на Карпош Соколи ја забележа третата победа во Супер лигата откако синоќа на гостувањето во Куманово кај истоимениот тим победи со 91:88 по дополнителни пет минути.

За „Соколите“ ова беше трета победа на исто толку натпревари, додека Куманово го запиша вториот пораз.

Резултати на другите два натпревара од третата рунда: МЗТ Скопје Аеродром – Работнички 87:68 и Кожув Фени Индустри 83:76.

Табела: МЗТ Скопје 6 бода, Карпош Соколи 6, Кожув 4, Работнички 4, Куманово 4, Фени Индустри 3

Додади коментар

Би те интересирало и

Охрид е подготвен за 31. издание на пливачкиот маратон

Охридскиот пливачки маратон, трет во Гран при серијата на Светската пливачка федерација (ФИНА) ќе се ...

Традиција, убавина и одличен натпревар: 31 Охридски пливачки маратон

31от Охридски пливачки маратон започнува на 19ти август. Истиот ќе се одржи на патеката „Климе ...

Close