Кривична за кумановец кој објавувал слики на „Фејсбук“ од девојката

Полицијата во Куманово поднесе кривична пријава против 36-годишниот Е.А. од Куманово, за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци”.

– Е.А. без согласност на С.А., со која бил во љубовна врска, на социјалната мрежа „Фејсбук”, креирал три лажни профила на кои прикажувал фотографии од оштетената, од нејзиниот брат, фотографии од малолетното дете на нејзиниот брат, оставајќи разни коментари, како и пораки со навредлива содржина, а со намера да и наштети на нејзината чест и углед – тврдат од МВР.

Преземено од: Нова Македонија

Додади коментар

Би те интересирало и

Одбиени жалбите и за „Тендери“

Апелацискиот суд Скопје денеска соопшти дека се одбиени жалбите на СЈО и на обвинетите меѓу ...

Скопјанец загина во Крушево во несреќен случај

Седумдесет и осумгодишниот скопјанец Н.К. го загуби животот во несреќен случај. Според МВР, вчера околу ...

Close