Лејди Гага објави нов спот снимен со iPhone 11 Pro

Пред неколку недели нелегално беше објавена една од демо-верзиите на песната, а сега пејачката одлучи да ја реализира токму неа, заедно со новиот видеоспот, кој во целост е снимен со iPhone 11 Pro.

Новиот сингл на Лејди Гага е достапен на Apple Music и претставува најава за следниот албум на поп-ѕвездата кој најверојатно ќе биде насловен „Chromatica“. Тоа ќе биде шести студиски албум на Лејди Гага, а нејзините обожаватели со нетрпение го очекуваат по долгата музичка пауза.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background