Маж прегазен од трактор

Педесетгодишен маж починал вчера попладне, откако го прегазил трактор во дебарско Долгаш. Од МВР информираат дека случајот кај нив бил пријавен од Медицинскиот центар во Струга каде лицето било донесено починато.
Сега починатиот К.С. од село Долгаш како сопатник се возел на трактор кој го управувал 33 годишниот О.А., во еден момент паднал и бил прегазен од истиот.
Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.
Додади коментар

Би те интересирало и

Три предвремено родени близначиња починале на Клиниката за гинекологија и акушерство

Тројка предвремено родени бебиња починаа на Клиниката за гинекологија и акушерство – пишува порталот Плусинфо. ...

Пронајдено искасапеното тело на позната шведска новинарка

  Во водите кај Копенхаген е пронајдено обезглавено женско тело со отсечени екстремитети, соопшти данската ...

Close