Маскиран разбојник украл 500 евра од бензинска пумпа во Скопје

Утрово околу 2 часот по полноќ, во ЕИК Скопје било пријавено дека на ул. „Радишанска“, на бензинска пумпа непознато маскирано лице извршило разбојништво. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел 33.600 денари, а потоа побегнал во непознат правец – соопшти денеска МВР.

Оттаму информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Додади коментар

Би те интересирало и

Три предвремено родени близначиња починале на Клиниката за гинекологија и акушерство

Тројка предвремено родени бебиња починаа на Клиниката за гинекологија и акушерство – пишува порталот Плусинфо. ...

Пронајдено искасапеното тело на позната шведска новинарка

  Во водите кај Копенхаген е пронајдено обезглавено женско тело со отсечени екстремитети, соопшти данската ...

Close