Меланија Трамп со стил ги истакнува облините, во омилената комбинација

Првата дама на САД, Меланија Трамп редовно го привлекува медиумското внимание со својот моден избор. Тоа се случи и овој пат, при излегувањето од Белата куќа во друштво на нејзиниот сопруг и синот. 47 годишната Госпоѓа Трамп, пред објективите блесна во комбинација во која според она што често го носи-се чувствува најудобно. Според модната критика тоа се фустани и здолништа со таканаречениот „pencil“ крој.

Впечатокот е дека атрактивната Меланија прави модни комбинации кои ги истакнуваат нејзините облини, но тоа го прави со вкус и на одмерен начин. Во случајов, избрала едноставна бела класична кошула со црвено „pencil“ здолниште, со потпис на модната куќа Altuzzara.

Додади коментар

Би те интересирало и

Траги од стрии трансформирани во неверојатни уметнички дела со бои на виножито

Девојка со одлична идеја ги бои трагите од стрии на женското тело во бои на ...

ВИДЕО: Летна разбушавена плетенка – како да ја направете

Разбушавениот спој на две плетенки е идеален избор за вечерното излегување, но и за летните ...

Close