Мени на МВР во изминативе 10 години: стек од коњ, бифтек од дивеч…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски го најави денешниот брифинг во 12 часот со порака на социјалните мрежи за тоа со какво мени располагало МВР за периодот 2006/2016, односно за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

Додади коментар

Би те интересирало и

Платформа за бесплатно сместување во Скопје за УЕФА Суперкупот

Огромниот пораст на цените за сместување во хотелите во Скопје, но и во Македонија поради ...

Aпелација ги објави одлуките: Груевски не може да бега со лична карта

Апелациониот суд ги објави одлуките за одбивањето на мерките притвор за обвинетите во „Титаник“, меѓу ...

Close