Момче се удави во Струга

 

Дваесет и двегодишно момче денеска се удавил на машката плажа во Струга, во водите на Охридското Езеро.

Околу 12.05 часот Е. Б. пријавила во полициската станица во Струга дека додека се возела на педалинка кај хотел „Инекс-Дрим“ со својот пријател Ј. А.,во еден момент тој скокнал во водата по што еднаш успеал да исплива за подоцна да пропадне.

Од МВР информираат дека спасувач го пронашол момчето кое било пренесо во Медициснкиот центар во Охрид каде лекар констатирал смрт.

Додади коментар

Би те интересирало и

Државјанка на Србија загина во сообраќајната несреќа кај Удово

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајната несреќа што се случи на ...

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село ...

Close