Направи сам: Ледено кафе освежување

Едноставните кафиња се проверена варијанта, но понекогаш е добра идеја  да се експериментира за поинаков, интересен резултат. Токму таква е комбинацијата во прилог- едноставна, но поинаква и ледено освежувачка.

Состојки:

6 лажици Triple Sec

24 лажици растопен сладолед од ванила

1/2 лажица инстант кафе

Направете микс од сите состојки со помош на блендер. Блендирајте додека да се добие мазна текстура, а потоа ставете ја смесата во провидна чаша. Moже да додадете коцки лед, а и да украсите со со парче портокал и стапче цимет.

Додади коментар

Би те интересирало и

Што е coffee nap, новиот необичен ритуал за поголема енергија во денот?

Брзиот начин на живот нé тера постојано да бараме трикови кои ќе нé држат будни ...

Мис Адриатик 2017 е Македонката Ива Михајловска

Во туристичкото место Рогозница во Хрватска се одржа традиционалниот избор Мис Адриатик 2017 година. Меѓу ...

Close