Најздодевната боја никогаш не изгледала попривлечно

Креативната директорка на славната модна куќа „Dior“, Maria Grazia Chiuri, остави одличен впечаток со презентацијата на најновото на модната писта. Инаку таа е првата жена низ историјата на славниот бренд која имаше шанса да застане на чело на модниот гигант. Од таа позиција промовираше модни парчиња кои се очекува да бидат видени на црвените килими на големите настани.

Впечатокот е дека овој пат, таа докажа дека сивата боја не мора да влезе во категорија „здодевна“. Всушност, низ целата колекција преовладуваат „ледените“, сиви тонови кои некаде се комбинираат со црвенкасти нијанси или пак со неутрални, беж тонови и токму ваквата комбинција носи одличен резултат.

 

Додади коментар

Би те интересирало и

Траги од стрии трансформирани во неверојатни уметнички дела со бои на виножито

Девојка со одлична идеја ги бои трагите од стрии на женското тело во бои на ...

ВИДЕО: Летна разбушавена плетенка – како да ја направете

Разбушавениот спој на две плетенки е идеален избор за вечерното излегување, но и за летните ...

Close