На паркинг во автокамп најден мртов маж пријавен како исчезнат

Маж пријавен за исчезнат вчера бил пронајден мртов.

Вчера околу 11 часот на паркинг во авто-камп во Струга пронајден бил починат К.Н. (42) од струшкото село Велешта. Истиот бил пријавен за исчезнат на 15 март.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на струшката полиција, а телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

 

Додади коментар

Би те интересирало и

Три предвремено родени близначиња починале на Клиниката за гинекологија и акушерство

Тројка предвремено родени бебиња починаа на Клиниката за гинекологија и акушерство – пишува порталот Плусинфо. ...

Пронајдено искасапеното тело на позната шведска новинарка

  Во водите кај Копенхаген е пронајдено обезглавено женско тело со отсечени екстремитети, соопшти данската ...

Close