Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени почувствуван во близина на Ресен

Нов силен потрес од 3,8 степени по Рихтер е регистриран изутринава во 08 часот и 36 минути го растресе охридскиот регион.

Потресот е регистриран на 13 километри од Ресен, на длабочина од 2 километри.

Деновиве тлото во охридскиот регион никако да се смири.

Додади коментар

Би те интересирало и

Со силна експлозија во Штип уништена авионската бомба

Успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред речиси еден месец беше ...

Средба на Заев со Бакир Изетбеговиќ и Младен Иваниќ

На денешната посета на Босна и Херцеговина, премиерот Зоран Заев се сретна и со Бакир ...

Close