Нов случај на напад од куче сктиник во кичевското село Бачишта се случил синоќа

Портпаролот на СВР Охрид информира дека жената родена 1960 година веднаш побарала лекарска интервенција во кичевската општа болница, по што била пуштена на домашно лекување.

Била нападната близу семјната куќа и се здобила со повреди на дланката од левата рака. Проблемот со кучињата скитници добива на значење. Низ градот врие од кучиња скитници. Од полицијата со апел до кичевската локална самоуправа да преземе соодветни мерки за овој проблем. И во охридското село  Велгошти пред неколку дена жена била нападната од неколку кучиња. Ја собориле жената, и’ нанеле гребаници по телото, а била искината и нејзината облека – информираат од СВР Охрид.

Додади коментар

Би те интересирало и

Три предвремено родени близначиња починале на Клиниката за гинекологија и акушерство

Тројка предвремено родени бебиња починаа на Клиниката за гинекологија и акушерство – пишува порталот Плусинфо. ...

Пронајдено искасапеното тело на позната шведска новинарка

  Во водите кај Копенхаген е пронајдено обезглавено женско тело со отсечени екстремитети, соопшти данската ...

Close