Овермарс му порача на Интер: Доколку го сакате Санчез, тој вреди над 40 милиони евра

„Санчез нема да може да го напушти клубот за сума помала од 40 милиони евра, ова нека биде јасна порака до сите заинтересирани клубови за неговиот потпис“ јасно порача Марк Овермарс.

Санчез го привлече вниманието на пошироката фудбалска јавност откако беше еден од најдобрите фудбалери на Ајакс на патот на овој тим до финалето во Лига Европа, каде загуби од Манчестер јунајтед.

Колумбиецот не е единствената желба на Интер од редовите на Ајакс, се споменува и бекот Кени Тете, 21 годишниот репрезентативец на Холандија, кој инаку за менаџер го има мошне контроверзниот агент Мино Рајола.

Додади коментар

Би те интересирало и

Младата ракометна репрезентација поразена од Тунис на светското првенство во Алжир

Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз на Светското првенство за играчи до ...

Отворен ден на Вардар: Фотографија со пехарот од ЛШ и автограм од ѕвездите

Европскиот ракометен првак Вардар организира „отворен ден” и на сите свои фанови ќе им овозможи во ...

Close