Одиграно последното коло од ракометната ВИП Суперлига

Со двата натпревара одиграни вчера заврши ракометната ВИП Суперлига, а од следниот викенд ќе продолжи шампионатот преку плеј-офот со тоа што сега ќе се вклучат и екипите на Вардар и на Металург, кои досега играа во СЕХА лигата.

Резултати на дуелите од 18.коло:
Прилеп – Металург 2 36:36,
Радовиш – Охрид 25:33,
Пролет – Борец 32:28,
Пелистер – Вардар Ј 37:26 и
Работник Еурофарм – Работнички 31:26.

Табела: Охрид 43 бода, Пелистер 43, Работник Е. 40, Борец 29, Радовиш 25, Пролет 25, Прилеп 24, Металург 2 19, Вардар Ј 14, Работнички 0

Додади коментар

Би те интересирало и

Охрид е подготвен за 31. издание на пливачкиот маратон

Охридскиот пливачки маратон, трет во Гран при серијата на Светската пливачка федерација (ФИНА) ќе се ...

Традиција, убавина и одличен натпревар: 31 Охридски пливачки маратон

31от Охридски пливачки маратон започнува на 19ти август. Истиот ќе се одржи на патеката „Климе ...

Close