Од денеска поевтинува струјата

Од денеска цената на струјата се намалува за 0,25 проценти што значи дека граѓаните ќе плаќаат пониски сметки за струја.

Ваква одлука донесе Регулаторната комисија за енергетика на подготвителна седница.

Цената на електричната енергија беше намалена и минатата година од први јули.

Додади коментар

Би те интересирало и

Заев: 35.000 работници ќе летуваат на сметка на државата

Работниците со ниски плати да летуваат на сметка на државата во некои од нашите туристички ...

Заев и Царовска во посета на текстилни фабрики во Штип

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ...

Close