Патнички воз каменуван во близина на Куманово

Вчера попладне непознати лица го каменувале патничкиот воз, кој сообраќал на релација Скопје-Табановце. Тие го извршиле каменувањето на влезниот сигнал на железничката станица Куманово кај с.Черкези. При овој инцидент, искршено е едно прозорско стакло од врата, а напукнати се и две стакла од вагон.

МВР денеска информира дека нема повредени лица, а надлежните веќе преземаат мерки за целосно расчистување на случај.

Додади коментар

Би те интересирало и

Исчезнатиот Даниел од Делчево е пронајден мртов

Синоќа во атарот на селото Чифлик, Делчевско е пронајден обесен на дрво 31-годишниот Даниел Георгиевски ...

Во Скопје пронајден мртов пробиштипјанец со расекотина во вратот

Седумдесет и осумгодишен маж од Пробиштип синоќа е пронајден мртов на улицата „Антон Панов“ во ...

Close